Protest Slavoje proti tendenčně řízenému utkání v FK Vysoká nevyslyšen!

Po sobotním „zářezu“ týmu FK Slavoj Stará Boleslav na půdě FK Vysoká se předseda našeho oddílu Josef Matějovský odvolal a vznesl protest proti tendenčně řízenému utkání.

Ve čtvrtek 9. května 2019 se Josef Matějovský osobně účastnil disciplinární komise SKFS (Středočeský krajský fotbalový svaz) s úmyslem bránit svůj tým FK Slavoj Stará Boleslav. Taktéž se dožadoval trestu pro rozhodčího Martina Koubka.

Výsledek? Nekompromisní tresty pro hráče a asistenta trenéra Slavoje (viz. rozhodnutí disciplinární komise) a neuznání ani jednoho bodu protestu (viz. rozhodnutí komise rozhodčích).

Josef Matějovský: „Znovu jsem se utvrdil v tom, že absolutně nemá cenu vznášet jakýkoliv protest proti rozhodčím. Členové disciplinární komise a členové komise rozhodčích jsou jedna velká rodina a nikdy nepůjdou proti sobě. V neděli jsem po zápase strávil čtyři hodiny sepisováním protestu proti rozhodčímu. Snažil jsem se disciplinární komisi popsat několik situací, které v tomto zápase nastali. První vážný problém byl, že toto utkání řídil rozhodčí, který hraje společně s několika hráči týmu FK Vysoká za futsalový tým SK Olympik Mělník. Disciplinární komise mi po celou dobu jednání také tvrdila, že na tomto zápase byl jejich zástupce, ale nechtěli mi za žádnou cenu sdělit jeho jméno. Až druhý den jsem zjistil, že na zápase byl pan Slavoj Tichý. K mému překvapení, za FK Vysoká hrál syn pana Tichého, taktéž Slavoj Tichý. Hráči FK Vysoká si po zápase ani nezakřičeli výtězný pokřik a to už samo o sobě, značí jejich rozpoločení, po zápase!“

Argumentace Josefa Matějovského, že FK Slavoj Stará Boleslav patří mezi nejslušnější týmy v soutěži I.B třídy skupiny B, byla neúspěšná. FK Slavoj Stará Boleslav z 20 zápasů obdržel pouze 31 žlutých karet a 4 červené karty (z toho poslední 3 ČK v zápase s FK Vysoká). Průměr je tedy 1,75 karty na zápas. Naopak tým FK Vysoká obdržel z 19 zápasů 89 žlutých karet a 7 červených a průměr tak činí 5,05 karet na zápas. S touto bilancí je FK Vysoká na posledním místě v tabulce slušnosti.

Člověk by si myslel, že FAČR, pod který spadá Středočeský krajský fotbalový svaz, bude zastávat práva fotbalových týmů, ale ono tomu tak není. Disciplinární komise vám v mnoha případech sdělí: „Máte ke svému tvrzení důkazní materiál? Nemáte? No tak vidíte, my máme nezávislé prověření průběhu dané situace od všech třech rozhodčích a váš popis situace tomu neodpovídá.“

Zkrátka pravdu má vždy rozhodčí.

Vpravo hlavní rozhodčí Martin Koubek, ročník narození 1998

ROZHODNUTÍ DK – UDĚLENÉ TRESTY HRÁČŮM FK SLAVOJ STARÁ BOLESLAV:

Šejvl Tomáš_rozhodnutí DK

Matějovský Josef_rozhodnutí DK